Zobacz jakie zajęcia dydaktyczne i dodatkowe

oferujemy naszym podopiecznym

 

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

W roku szkolnym 2023/2024 oferta edukacyjna naszego przedszkola oparta jest na aktualnej podstawie programowej wychowania przedszkolnego Ministra Edukacji Narodowej. W codziennej pracy z dziećmi wykorzystujemy programy wychowania przedszkolnego z zestawem Kolorowe Karty nowy cykl  Wydawnictwa MAC Edukacja.

Kolorowe Karty to nowy, kompleksowo opracowany cykl edukacyjny obejmujący etapy kształcenia od trzylatka do sześciolatka.

Główną zaletą recenzowanego programu jest jego innowacyjna koncepcja, w której Autorki odwołują się do warstwicowej teorii wychowania i na niej budują strukturę treści w podziale na pięć warstw (biologiczną, psychologiczną, socjologiczną, kulturologiczną i duchową). Umiejętnie łączą również założenia teoretyczne z praktyką, odwołując się do koncepcji humanistycznej człowieka. Wskazują słusznie na potrzebę indywidualizacji w organizowaniu środowiska uczenia się dziecka. Program jest w pełni zgodny z nową podstawą programową.

Dzięki pracy z książką dzieci, na każdym etapie nauki, uczą się współpracy w grupie, aktywnego działania i wypowiadania się. 
Wyprawka plastyczna zachęca przedszkolaka do twórczego działania oraz pozwala rozwinąć sprawność manualną. Prace dobrane są tak, żeby dzieci mogły poznawać różne techniki plastyczne i korzystać z różnorodnych materiałów.
 

Dbamy o wysoki poziom zajęć dydaktycznych stosując sprawdzone metody pracy. Włączamy do zajęć edukacyjnych elementy różnych programów. Takich jak:

 • Elementy metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz.
 • Elementy Ruchu Rozwojowego Weroniki Sherborne.
 • Odimienna metoda czytania dr Ireny Majchrzak.
 • Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej.
 • Realizujemy cylk zajęc pt. „Ciekawe zawody”, które umożliwią preorientację zawodową wychowankom naszego przedszkola.

 

  ZAJĘCIA DODATKOWE

   

  • język angielski

  Zajęcia z języka angielskiego dostosowane są dla dzieci w wieku  2.5 – 6 lat, którego głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy, piosenki, bajki, słuchowiska, ilustracje i zabawki.

  • logopedia

  Zajęcia logopedyczne kształtują prawidłową mowę w przedszkolu, czyli dbają o jej prawidłowy i jak najlepszy rozwój pod względem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym. Doskonalą mowę już ukształtowaną, usuwają wady mowy. Do zadań logopedii należy także nauczanie mowy (mówienia i rozumienia) w wypadku jej braku lub utraty, orazusuwanie zaburzeń głosu.

  • rytmika

  Na zajęciach rytmiki  dzieci uczestniczą w edukacyjnej zabawie muzyczno-ruchowej, która rozwija i podtrzymuje ich naturalne i wrodzone zdolności. Pozwala na spontaniczność i ogromną radość dzieci podczas swych pierwszych „pląsów”. Dzieci poznają różne instrumenty, uczą się piosenek i śpiewu oraz uczestniczą w zabawach i grach ruchowych oraz ćwiczeniach rytmicznych.

  • zajęcia taneczne: tańce nowoczesne / towarzyskie / narodowe / ludowe/ taniec z pomponami 

  Zajęcia taneczne to nie tylko dobra zabawa i wielka radość, to przede wszystkim doskonały wpływ na psychofizyczny rozwój małego człowieka.

  (Taniec pozytywnie oddziaływuje na układ krążenia, oddechowy, dokrewny, nerwowy, wzmacnia układ mięśniowy i kostno – stawowy przez wspomaganie koordynacji i równowagi dziecka. Taniec nadaje ruchom dziecka precyzje, sprężystość i płynność, kształtuje prawidłową postawę. Ruch przy muzyce ma znaczący wpływ na sferę poznawczą, procesy myślenia i pamięć. Ma znaczenie na kształtowanie się uwagi – na jej podzielność, wspomaganie szybkość reagowania, gotowość, koncentrację. Taniec pozwala na zawiązanie więzi, rozwija w maluchach potrzebę wspólnego działania, zwiększa karność i poczucie odpowiedzialności. Nauce tańca towarzyszyć będzie również nauka savoir-vivre’u – zasady zachowania wobec partnerów tanecznych, poprawnych i kulturalnych relacji między dziewczynkami i chłopcami, delikatności i wyrozumiałości).

  • ćwiczenia sportowe ogólnorozwojowe/gimnastyka korekcyjna

  Są to odpowiednio dobrane do wieku i możliwości psychoruchowej dziecka elementy gimnastyki, ćwiczenia, zabawy ruchowe z wykorzystaniem sprzętu sportowego dla prawidłowego rozwoju przedszkolaka. Profilaktyka zdrowego kręgosłupa, korekcja wad postawy.

  • Judo dla najmłodszych
   • Zajęcia Judo dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe, poprawa koordynacji ruchowej dziecka, rozwój równowagi i płynności ruchów. Judo jest doskonałą szkołą charakteru, samodyscypliny, wzmacnia pozytywne nawyki i umiejętność koncentracji i skupienia się. Trening pełen jest dobrej zabawy.

   • piasek kinetyczny

   Zabawa piaskiem kinetycznym to jedna z ciekawszych propozycji do twórczej zabawy dla każdego dziecka. To wspaniałe doświadczenie i niezapomniane doznania zmysłowe, zabawa w piasku daje dużo frajdy i trenuje małą motorykę dziecka. Piasek kinetyczny doskonale przygotowuje dziecko do nauki krojenia nożem a ulepienie wałeczka, czy piaskowego chlebka i pokrojenie go na kromeczki daje dziecku mnóstwo radości i śmiechu. Maluch uczy się przy tym dokładności, cierpliwości i koordynacji. Po rozwałkowanym piasku możemy doskonale rysować, tworzyć szlaczki, uczyć się liter, cyferek lub sylab za pomoc drewnianej wykałaczki. Pisanie po piasku zamiast kartki z pewnością zachęci każde dziecko do nauki i przygotuje małe rączki do nauki pisania.

   • warsztaty artystyczne/origami

   Swoje małe arcydzieła dzieciaki tworzą codziennie, są to różnorodne i tematycznie związane z zajęciami prace. Tematyka zajęć dostosowana jest do wieku dzieci oraz ich możliwości manualnych. Podczas zajęć plastycznych dzieci uczą się cierpliwości i wiary we własne siły.

   Organizujemy także profesjonalne zajęcia z ekspertami z różnych dziedzin sztuki, są min. zajęcia z rękodzieła, z ceramiki, spotkania z malarzami, plastykami itd,.

   • nasz plan dnia/tygodnia/miesiąca wypełniają także rozmaite atrakcje przygotowywane dla dzieci (np.: dogoterapia, kino 3D, kolorowy dzień miesiąca, teatrzyki, spotkania z ciekawymi ludźmi, poznawanie zawodów (magik, chemik, pielęgniarka, górnik, policjant, strażak, malarz, pszczelarz …), koncerty, wycieczki edukacyjne, akademie, imprezy okolicznościowe, zabawy karnawałowe, święta, urodziny, wizyta Pani Wiosny, Lato, Jesieni i Zimy i wiele innych..

   Kontakt:
   Św. Rocha 130
   35-330 Rzeszów
   608 659 133
   bajkowa.przygoda@op.pl