Zobacz jakie zajęcia dydaktyczne i dodatkowe

oferujemy naszym podopiecznym

 

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

W roku szkolnym 2018/2019 oferta edukacyjna naszego przedszkola oparta jest na aktualnej podstawie programowej wychowania przedszkolnego Ministra Edukacji Narodowej. W codziennej pracy z dziećmi wykorzystujemy programy wychowania przedszkolnego autorstwa Małgorzaty Kwaśniewskiej, Joanny Lendzion, Wiesławy Żaba-Żabińskiej , OLEK I ADA – nowy cykl  oparty na programie „WOKÓŁ PRZEDSZKOLA” Wydawnictwa MAC Edukacja.

Olek i Ada to nowy, kompleksowo opracowany cykl edukacyjny obejmujący etapy kształcenia od trzylatka do sześciolatka.

Główną zaletą programu jest jego innowacyjna koncepcja, w której Autorki odwołują się do warstwicowej teorii wychowania i na niej budują strukturę treści     w podziale na pięć warstw (biologiczną, psychologiczną, socjologiczną, kulturologiczną i duchową). Umiejętnie łączą również założenia teoretyczne z praktyką, odwołując się do koncepcji humanistycznej człowieka. Wskazują słusznie na potrzebę indywidualizacji w organizowaniu środowiska uczenia się dziecka. Program jest w pełni zgodny z nową podstawą programową.

Dzięki pracy z książką dzieci, na każdym etapie nauki, uczą się współpracy w grupie, aktywnego działania i wypowiadania się. 
Wyprawka plastyczna zachęca przedszkolaka do twórczego działania oraz pozwala rozwinąć sprawność manualną. Prace dobrane są tak, żeby dzieci mogły poznawać różne techniki plastyczne i korzystać z różnorodnych materiałów.
 

Dbamy o wysoki poziom zajęć dydaktycznych stosując sprawdzone metody pracy. Włączamy do zajęć edukacyjnych elementy różnych programów. Takich jak:

 • Elementy metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz.
 • Elementy Ruchu Rozwojowego Weroniki Sherborne.
 • Odimienna metoda czytania dr Ireny Majchrzak.
 • Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej.
 • Realizujemy cylk zajęc pt. „Ciekawe zawody”, które umożliwią preorientację zawodową wychowankom naszego przedszkola.

 

  ZAJĘCIA DODATKOWE

   

  • język angielski

  Zajęcia z języka angielskiego dostosowane są dla dzieci w wieku  2.5 – 6 lat, którego głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy, piosenki, bajki, słuchowiska, ilustracje i zabawki.

  • logopedia

  Zajęcia logopedyczne kształtują prawidłową mowę w przedszkolu, czyli dbają o jej prawidłowy i jak najlepszy rozwój pod względem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym. Doskonalą mowę już ukształtowaną, usuwają wady mowy. Do zadań logopedii należy także nauczanie mowy (mówienia i rozumienia) w wypadku jej braku lub utraty, orazusuwanie zaburzeń głosu.

  • rytmika

  Na zajęciach rytmiki  dzieci uczestniczą w edukacyjnej zabawie muzyczno-ruchowej, która rozwija i podtrzymuje ich naturalne i wrodzone zdolności. Pozwala na spontaniczność i ogromną radość dzieci podczas swych pierwszych „pląsów”. Dzieci poznają różne instrumenty, uczą się piosenek i śpiewu oraz uczestniczą w zabawach i grach ruchowych oraz ćwiczeniach rytmicznych.

  • tenis 

  Zajęcia z trenerem na korcie tenisowym i boisku sportowym odbywają się w Strefie Sportu na ul. Powstańców Styczniowych 27 (3 min od naszej placówki). Zajęcia z gry w tenis ziemny odbywają się z profesjonalnym trenerem, który w czasie godzinnych treningów uczy dzieci podstaw tenisa poprzez program gier i zabaw ruchowych, prowadzonych bezpośrednio na korcie. Zajęcia rozwijają sprawność fizyczną dzieci i koordynację, niezbędną do dalszego doskonalenia techniki gry w tenisa.

  • zajęcia taneczne: tańce nowoczesne / towarzyskie / narodowe / ludowe/ taniec z pomponami 

  Zajęcia taneczne to nie tylko dobra zabawa i wielka radość, to przede wszystkim doskonały wpływ na psychofizyczny rozwój małego człowieka.

  (Taniec pozytywnie oddziaływuje na układ krążenia, oddechowy, dokrewny, nerwowy, wzmacnia układ mięśniowy i kostno – stawowy przez wspomaganie koordynacji i równowagi dziecka. Taniec nadaje ruchom dziecka precyzje, sprężystość i płynność, kształtuje prawidłową postawę. Ruch przy muzyce ma znaczący wpływ na sferę poznawczą, procesy myślenia i pamięć. Ma znaczenie na kształtowanie się uwagi – na jej podzielność, wspomaganie szybkość reagowania, gotowość, koncentrację. Taniec pozwala na zawiązanie więzi, rozwija w maluchach potrzebę wspólnego działania, zwiększa karność i poczucie odpowiedzialności. Nauce tańca towarzyszyć będzie również nauka savoir-vivre’u – zasady zachowania wobec partnerów tanecznych, poprawnych i kulturalnych relacji między dziewczynkami i chłopcami, delikatności i wyrozumiałości).

  • gimnastyka korekcyjna / ćwiczenia ogólnorozwojowe

  Są to odpowiednio dobrane do wieku i możliwości psychoruchowej dziecka elementy gimnastyki dla prawidłowego rozwoju przedszkolaka oraz w celu zapobiegania powstawaniu wad postawy. 

  • piasek kinetyczny

  Zabawa piaskiem kinetycznym to jedna z ciekawszych propozycji do twórczej zabawy dla każdego dziecka. To wspaniałe doświadczenie i niezapomniane doznania zmysłowe, zabawa w piasku daje dużo frajdy i trenuje małą motorykę dziecka. Piasek kinetyczny doskonale przygotowuje dziecko do nauki krojenia nożem a ulepienie wałeczka, czy piaskowego chlebka i pokrojenie go na kromeczki daje dziecku mnóstwo radości i śmiechu. Maluch uczy się przy tym dokładności, cierpliwości i koordynacji. Po rozwałkowanym piasku możemy doskonale rysować, tworzyć szlaczki, uczyć się liter, cyferek lub sylab za pomoc drewnianej wykałaczki. Pisanie po piasku zamiast kartki z pewnością zachęci każde dziecko do nauki i przygotuje małe rączki do nauki pisania.

  • warsztaty artystyczne/origami

  Swoje małe arcydzieła dzieciaki tworzą codziennie, są to różnorodne i tematycznie związane z zajęciami prace. Tematyka zajęć dostosowana jest do wieku dzieci oraz ich możliwości manualnych. Podczas zajęć plastycznych dzieci uczą się cierpliwości i wiary we własne siły.

  Organizujemy także profesjonalne zajęcia z ekspertami z różnych dziedzin sztuki, są min. zajęcia z rękodzieła, z ceramiki, spotkania z malarzami, plastykami itd,.

  • nasz plan dnia/tygodnia/miesiąca wypełniają także rozmaite atrakcje przygotowywane dla dzieci (np.: kolorowy dzień miesiąca, teatrzyki, spotkania z ciekawymi ludźmi, poznawanie zawodów (magik, chemik, policjant, strażak, malarz, pszczelarz …), koncerty, wycieczki edukacyjne, akademie, imprezy okolicznościowe, zabawy karnawałowe, święta, urodziny, wizyta Pani Wiosny, Lato, Jezieni i Zimy i wiele innych..

  Kontakt:
  Powstańców Styczniowych 57/2
  35-607 Rzeszów
  608 659 133
  694 809 600
  bajkowa.przygoda@op.pl